Zakończenie zajęć w Akademii Malucha ?

Powiększ obraz

Rok szkolny 2019/2020 powoli się kończy i kończą się zajęcia dla małych dzieci w Akademii Malucha. W tym roku, chociaż Biblioteka realizowała program “Społecznik” pt “Akademia Malucha czyli wspieramy rozwój małych dzieci”, zajęcia zostały zawieszone z dniem 12 marca 2020 ze względu na COVID-19.

Realizacja projektu, co prawda została przedłużona do października, to jednak z niektórych przedsięwzięć trzeba było zrezygnować na prośbę rodziców dzieci uczestniczących w programie. Nie odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka (zaplanowana na 29 maja 2020) z wieloma atrakcjami dla dzieci (zamki dmuchane, przedstawienie teatralne).

Zarezerwowane na ten cel środki zostaną (za zgodą Społecznika) przeznaczone na zakup dodatkowych pomocy dydaktycznych, które będą służyć dzieciom w niedalekiej przyszłości. Na początku marca zakupiono również potrzebne wyposażenie ( estetyczne kanapki dla małych dzieci) i materiały dydaktyczne do pracy.

Dnia 23 czerwca 2020 r. odbyły się pierwsze po przerwie, a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym, zajęcia Akademii Malucha (z zachowaniem obowiązujących norm bezpieczeństwa) w sześcioosobowych grupach. Mali uczestnicy (chłopcy) przypominali sobie wybrane elementy zajęć, które w miarę własnych możliwości wykonywali. Na zakończenie otrzymali nagrody i dyplomy ukończenia pierwszych zajęć edukacyjnych.

O terminie zakończenia zajęć Akademii Malucha dla dziewczynek powiadomimy rodziców telefonicznie.