Wiewióreczka mała po lesie biegała…

Powiększ obraz

Dnia 4 listopada 2020 r. starsze dzieci spotkały się w Akademii Malucha. Tego dnia na dzieci czekała niespodzianka. Okazała się nią stara budka, w której mieszkały kiedyś ptaszki. Wszyscy zastanawiali się, kto w niej mieszka? Okazało się, że to ruda wiewióreczka przysposobiła sobie budkę na mieszkanko.

Przygotowała sobie też spiżarnię na zimę, w której znalazły się orzeszki. Są bardzo twarde, ale to nie przeszkadza wiewiórce do nich się dobrać. Umożliwiają jej to ostre ząbki. Maluchy sprawdziły twardość orzecha i miękkość jabłuszka. Posługiwały się “dziadkiem do orzechów”, by go rozłupać. Na podstawie prezentacji i książeczki (K. Preibisz-Wala “Wiewiórka i jej dziupla”), dowiedziały się także wielu ciekawych rzeczy o życiu wiewiórek.

Nauczyły się wesołej piosenki o wiewióreczce, tańcząc z rodzicem po całej sali. Potem doskonaliły swoją sprawność poruszając się slalomem i przechodząc przez obręcze umocowane na drążkach. Po zabawach sprawnościowych przyszedł czas na zajęcia manualne. Tym razem było to budowanie ?obiektów? z rurek konstrukcyjnych. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i cierpliwością. Wszystkie wypożyczyły książeczki do domu.