Tu lewą mam rączkę a tu prawą mam, jak praczki pracują pokażę ja wam…

Powiększ obraz

Dnia 4 lutego 2020 r. maluchy w Akademii ćwiczyły rozpoznawanie prawej i lewej ręki, bo  w dalszym ciągu miały z tym problem. Do osiągnięcia celu posłużyła piosenka pt: ?Tu lewą mam rączkę a tu prawą mam, jak praczki pracują pokażę ja wam…

Oprócz stałych elementów dzieci  uczestniczyły w zabawie polegającej na przekazywaniu książeczki., której towarzyszył rymowany wierszyk: ?Jak to miło i wesoło kiedy książka krąży w koło….? Gdy książka dotarła do prowadzącego została otwarta przy pomocy ?magicznego zaklęcia?. W ten sposób maluchy rozpoznały Mysię. Z uwagą śledziły  i nazywały czynności wykonywane przez bohaterkę, gdy ta trafiła do przedszkola. Tym razem dla usprawnienia motoryki dużej dzieci przechodziły przez koła zaczepione na rożnej wysokości.

Niektórym maluchom szło całkiem dobrze inne napotykały na trudności. Wszystkim podobało się wdrapywanie na koło ustawione na dużych klockach. Potem- zeskok na materac i przechodzenie przez tunel. Grupa z niecierpliwością oczekiwała na chwilę wytchnienia i wodę. Potem była nauka układania puzzli. Najpierw były te trzyelementowe a później te bardziej skomplikowane. Na koniec, tradycyjnie- książeczki do wyboru i wypożyczenia.