Psycholog radzi…

Powiększ obraz

Dnia 30 września 2020 r. w Trzcińskiej Bibliotece miało miejsce spotkanie rodziców dzieci z Akademii Malucha z panią psycholog z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chojnie, w związku z realizacją programu “Społecznik” pt. “Akademia Malucha czyli wspieramy rozwój małych dzieci”.

Temat spotkania dotyczył emocji u małych dzieci a mianowicie “Jak radzić sobie z emocjami u małych dzieci”. Podczas wykładu rodzice dowiedzieli się: co to są emocje, po co  je rozróżniać, jak dziecko może sobie z nimi radzić i jaka jest rola rodzica w procesie wychowania.

Prowadząca podkreślała jak ważne dla dziecka jest przyjęcie określonych zasad zachowania i wyznaczenie granic oraz spokój rodzica przy rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych. Dziecko jest obserwatorem rodzicielskich zachowań, które w przyszłości będzie naśladowało. Komputer, telefon, telewizor, tablet itp. nie są wstanie zastąpić codziennej obecności rodzica. Książka może być cennym narzędziem w procesie wychowania, który pomaga w nawiązaniu więzi pomiędzy dzieckiem i rodzicem.