“Mała książka – Wielki człowiek”

Powiększ obraz

W roku 2020 M-GBP w Trzcińsku-Zdroju po raz trzeci przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii “Mała książka – Wielki człowiek”. Projekt dla dzieci od trzech do sześciu lat, realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Mała książka – Wielki człowiek rozpoczął się we wrześniu 2020 r. i ze względu na pandemię, trwał do lutego 2021.

Celem akcji było zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Maluch, który przyszedł z dorosłym do biblioteki, otrzymywał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę Pierwsze czytanki dla…, oraz Kartę Małego Czytelnika.

Broszurki informacyjne, zakładki, przypinki - promujące kampanię "Mała książka ? Wielki człowiek"

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik dostawał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu był uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdowali coś dla siebie także rodzice.

Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko poznało ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostało pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.