Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcińsku-Zdroju zaprasza rodziców z dziećmi w wieku przedszkolnym na spotkanie z autorem książek dla dzieci Przemysławem Wechterowiczem, które odbędzie się 06.04.2017 r.  o godz. 830. Temat spotkania -  "Być jak Tygrys". W spotkaniu wezmą udział dzieci 7-8 letnie. Czytaj dalej... "Zawiadomienie o spotkaniu autorskim z Przemysławem Wechterowiczem"

Dnia 22 marca w Fili Bibliotecznej w Stołecznej odbyło się kolejne spotkanie  z przedszkolakami  pt"Witaj Wiosno!". W czasie spotkania dzieci wysłuchały dwóch opowiadań nawiązujących do tematyki wiosennej pt. "Kotki, kotki" i "Wiosenny krokus", wymieniały zaobserwowane oznaki wiosny, własnoręcznie posiały nasiona i posadziły kwiaty, przygotowały wstążkowe kijki do wiosennego tańca. Czytaj dalej... "Przedszkolaki ze Stołecznej witają Wiosnę…"

Biblioteka w Trzcińsku-Zdroju zaprasza dzieci w wieku 3-6 lat na pierwsze zajęcia taneczne w najbliższą sobotę tj. 11 marca 2017 r. godz 1315.

Gwarantowana dobra zabawa!

Przewidziany czas zajęć 30-40 min (w zależności od zaangażowania i wytrzymałości uczestników)

Dokładniejsze informacje w Bibliotece lub pod nr tel. 726 906 504

Serdecznie zapraszamy !

W czasie ferii zimowych Biblioteka w Trzcińsku-Zdroju przygotowała jak zawsze  wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość wykazania się w różnych dziedzinach: plastycznej, wycinając, rysując, klejąc; kulinarnej, przygotowując ciastka, sałatki; sprawnościowej, wykonując ćwiczenia, biorąc udział w zajęciach tanecznych; społecznej, ucząc się zasad funkcjonowania w grupie, wspólnie wykonując zadania, uczestnicząc w zabawach integracyjnych, edukacyjnej, poszerzając wiedzę, czytając literaturę; itp. Czytaj dalej... "Bezpieczne ferie w Bibliotece 2017"

W ramach realizacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w dniu 1.03.2017 r.  Biblioteka w Góralicach zaprosiła uczniów klas drugich tutejszego Gimnazjum na spektakl profilaktyczny pt. "Spacer po linie", zaprezentowany przez Teatr  KURTYNA z Krakowa. Czytaj dalej... "Profilaktyczny „Spacer po linie” w Bibliotece w Góralicach"

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia w Bibliotece  odbywały się przy współudziale  Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej. Z okazji Dnia Zakochanych, na podstawie bajki ?Zakochany kundel?,  dzieci wykonywały kartki walentynkowe z własnymi życzeniami bądź dedykacją. Robiły piękne czerwone serca i kokardy techniką origami. Przeprowadzono konkurs wiedzy o Dniu Św. Walentego, a zwycięzcę nagrodzono czekoladowym sercem. Czytaj dalej... "Ferie w Bibliotece w Góralicach 2017 r."