Czytanie w Bibliotece w Stołecznej
Czytanie w Bibliotece w Stołecznej

W poniedziałek 5 września 2016 r. uczniowie kl. VI SP w Stołecznej odwiedzili tutejszą Bibliotekę, by wziąć udział w narodowym czytaniu ?Quo Vadis? H. Sienkiewicza. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. ...continue reading "Narodowe czytanie w Bibliotece w Stołecznej"

akademiamalucha

Biblioteka przyjmuje zapisy dzieci w wieku 2-4 lat na bezpłatne, przedpołudniowe zajęcia edukacyjne wspólnie z rodzicem lub opiekunem w "Akademii Malucha"

Zajęcia: edukacja przez zabawę, wspólna gimnastyka, rozwijanie sprawności, nabywanie zachowań społecznych, funkcjonowanie w grupie, przestrzeganie obowiązujących zasad itp. ...continue reading "Zapisy do Akademii Malucha!"

Bibliotekarz Biblioteki w Góralicach Maria Ostrowska serdecznie dziękuje: Sołtysowi Góralic Robertowi Kowalskiemu za udział i wsparcie w realizacji przedsięwzięcia "Noc w Bibliotece", Matkom, które pomogły w opiece nad dziećmi, przygotowały słodkości i pilnowały bezpieczeństwa, Młodzieży z Góralic za pomoc w umilaniu uczestnikom czasu pomiędzy czytaniami.

Wieczorem 13 lipca 2016r. do Biblioteki w Góralicach przyszły dzieci, by wziąć udział w " I Nocy Czytania..." baśni Hansa Christiana Andersena. Na sali rozłożono materace gimnastyczne, na których uczestnicy imprezy mogli wygodnie się ułożyć. Każdy miał ze sobą śpiwór, koc i poduszkę. 

13679904_1128812393823966_6358387529693592744_oWieczorem 13 lipca 2016r. do Biblioteki w Góralicach przyszły dzieci, by wziąć udział w "Nocy Czytania..." baśni Hansa Christiana Andersena. Na sali rozłożono materace gimnastyczne, na których uczestnicy imprezy mogli wygodnie się ułożyć. Każdy miał ze sobą śpiwór, koc i poduszkę.

...continue reading "Nocne spotkanie z baśniami H. Ch. Andersena  w góralickiej Bibliotece…"

12 lipca 2016r. Biblioteka w Stołecznej gościła panią Monikę Baranowską- pracownika KRUS-u w Chojnie, która przyjechała na spotkanie z dziećmi spędzającymi wakacje na wsi. Poświęcone było niebezpieczeństwom czyhającym na dzieci i młodzież   w czasie żniw, prac na polu i w zagrodzie. Pani Monika uczulała, na co należy zwrócić uwagę organizując sobie zabawy na wsi, czego unikać i jak przeciwdziałać wypadkom.

2015-07-15-a112 lipca 2016r. Biblioteka w Stołecznej gościła panią Monikę Baranowską- pracownika KRUS-u w Chojnie, która przyjechała na spotkanie z dziećmi spędzającymi wakacje na wsi. Poświęcone było niebezpieczeństwom czyhającym na dzieci i młodzież   w czasie żniw, prac na polu i w zagrodzie. Pani Monika uczulała, na co należy zwrócić uwagę organizując sobie zabawy na wsi, czego unikać i jak przeciwdziałać wypadkom.

...continue reading "Edukacja na wakacjach – “Bezpieczny bądź!”"

"w grupie - weselej"Choć pogoda płata figle i trzeba zapomnieć o kąpielach, to czas można spędzić równie atrakcyjnie i wesoło. Dobra książka  sprawia, że świat staje się piękniejszy, a wszelkie problemy bledną. W Bibliotece nikt nie narzeka na nudę. Dorośli wybierają lektury, czytają prasę. ...continue reading "W grupie – weselej !"

Dnia 23.06.2016 r. odbył się piknik dla czytelników Biblioteki w Góralicach i dzieci uczęszczających do świetlicy socjoterapeutycznej. Zorganizowano go w ramach realizacji Programu Przeciwdziałaniu Przemocy ": Stop agresji".

goralice123

Dnia 23.06.2016 r. odbył się piknik dla czytelników Biblioteki w Góralicach i dzieci uczęszczających do świetlicy socjoterapeutycznej. Zorganizowano go w ramach realizacji Programu Przeciwdziałaniu Przemocy ": Stop agresji".

...continue reading "Upalny i wesoły początek wakacji w Góralicach…"

W piątek, 24 czerwca 2016 r., na placu zabaw w Stołecznej odbyło się ognisko z okazji przywitania wakacji i zakończenia zajęć  prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo- Wychowawczą w roku szkolnym 2015/2016. Z tej okazji dla małych czytelników i dla dzieci ze świetlicy przygotowano zabawy i konkursy. Było mnóstwo śmiechu i radości. Najwięcej uciechy sprawiła zabawa w rozbijanie balonów napełnionych wodą, która była zbawiennie chłodząca w ten upalny dzień.

sto2016wakaW piątek, 24 czerwca 2016 r., na placu zabaw w Stołecznej odbyło się ognisko z okazji przywitania wakacji i zakończenia zajęć  prowadzonych przez Świetlicę Opiekuńczo- Wychowawczą w roku szkolnym 2015/2016. ...continue reading "Powitanie wakacji w Stołecznej…"