“Promujemy zdrowy styl życia” – Noc w Bibliotece!

Powiększ obraz

21 luty 2020r. długo oczekiwana przez czytelników, rządnych mocnych wrażeń – “Noc w Bibliotece”, poświęcona promowaniu zdrowego stylu życia. W programie znalazły się odwiedziny osób związanych z pielęgnowaniem i dbaniem o dobrą kondycję fizyczną, wygląd i urodę.

Jako pierwszy na spotkanie z uczestnikami przybył członek trzcińskich morsów. Opowiadał o początkach morsowania, zaopatrzeniu w potrzebne gadżety (rękawice i buty), obowiązujących morsy zasadach i korzyściach dla organizmu. Wszyscy podjęli próbę wejścia do miski z lodowatą wodą, w której pływały kostki lodu. Nie było to takie straszne!

Następnym gościem była pani kosmetolog. Na prezentacji omówiła problemy skórne związane z okresem dojrzewania. Rozpoznawała rodzaje cery, zalecając odpowiednie kosmetyki. Niektóre uczestniczki skorzystały nawet z zaproponowanych zabiegów oczyszczających.

O dbaniu o włosy i zabiegach upiększających opowiadała pani fryzjerka. Były młodzieżowe fryzury i upięcia. Nie obyło się także bez podcinania i modelowania. Zaprezentowała także kosmetyki do pielęgnacji włosów. Chętne dziewczynki mogły spróbować swoich sił i poeksperymentować na włosach koleżanek.

O godzinie 24.30 odwiedził nas ostatni gość, czynnie uprawiający jazdę na rowerze i bieganie. Omawiano zdrową dietę i dobroczynne oddziaływanie aktywności fizycznej na organizm człowieka. Były też ćwiczenia rozciągające przed rozgrzewką.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na grę terenowa. Ok godz. 2 rozpoczęła się. Uczestnicy podzielili się na dwa zespoły. Każdy zespół miał do wykonania 10 zadań, w określonych miejscach miasta. Dwie drużyny bezbłędnie wykonały wszystkie zadania. Po ich sprawdzeniu uczestnicy udali się do parku, na poszukiwanie skarbów. Po niedługiej chwili obydwa skarby zostały odnalezione. Ich zawartość stanowiły owoce. Dalsze harce odbywały się w bibliotece. Były gry i zabawy literackie, wspólne śpiewy i tańce. Nad ranem przygotowano miejsca do spania. Niektórzy przysnęli na chwilę. Ok. godz.7 na uczestników czekało już śniadanie, porządkowanie swoich rzeczy i wymarsz do domu!