Przybieżeli do Betlejem pasterze….

Powiększ obraz

Dnia 17 grudnia 2019 r. odbyło się ostatnie spotkanie w Akademii Malucha w tym w roku. Od początku zapanował świąteczny nastrój. Przy dźwiękach muzyki, dzieci wspólnie z rodzicami ubierały choinkę.

Bombki turlały się po podłodze, niektóre nawet się stłukły, ale i tak dużo trafiło na świąteczne drzewko. Znalazły się na nim także światełka i błyszczące łańcuchy. Efekt końcowy był zadowalający. Potem maluchy zgromadziły się przy żłóbku, w którym na sianie leżało małe dzieciątko. Sianko było trochę kujące dlatego okryły Jezuska pieluszką, by dobrze mu było.  Jedno z dzieci nawet napoiło go wodą.

Wysłuchały kolędy “Przybieżeli do Betlejem pasterze…”, żwawo gestykulując. Nie zabrakło stałych elementów zajęć. Było także skakanie, turlanie, czołganie i nowa  zabawa rytmiczna z wyklaskiwaniem rytmu. Nie bardzo się udała, bo dzieci były już zmęczone. Bardziej zainteresowała je rozłożona lina, która zaraz poszła w ruch. Na koniec? wybór świątecznych książeczek. Następne spotkanie 7 stycznia 2020 Nowego Roku.

Do Siego Roku!