Noc Bibliotek w Trzcińsku-Zdroju

Powiększ obraz

Dnia 4 października 2019 miała miejsce uroczystość inaugurująca Noc Bibliotek.  Dyrektor Biblioteki przywitała gości wierszem lokalnej poetki Doroty Dobak- Hadrzyńskiej pt. “Noc Bibliotek”. Mówiono o konieczności szukania sposobu na porozumienie, tego co łączy a nie dzieli, by mimo odmienności działać dla wspólnego dobra.  

Nie pominięto znaczącej roli  Biblioteki w środowisku i jej działaniach ponad podziałami, na rzecz dobra mieszkańców.

W jesiennej scenerii, licznie zgromadzona publiczność wysłuchała nastrojowego koncertu  poezji rosyjskiej do tekstów Bułata Okudżawy, Siergieja Kuzniecova, Włodzimierza Wysockiego, Siergieja Jesienina w wykonaniu zespołu “Vołodja”. Częstowano wypiekami i  kawą. Uwagę widzów skupiał ?rosyjski stół gościnny?, z samowarem i trunkami …

W pomieszczeniach bibliotecznych odświętnie ustrojonych, przygotowano ?bookcrossing?. Przy blasku świec uczestnicy wysłuchali aforyzmów o książce i bibliotece, obejrzeli  filmik  o dziejach powstania i historii biblioteki w Trzcińsku-Zdroju oraz prezentację  działań bibliotecznych w ostatnim dziesięcioleciu. Dla chętnych był także “flirt z Markiem Hłaską”.