Człowiek w drodze – własne świadectwo…

Powiększ obraz

Dnia 16 maja 2019 r. już po raz drugi obieżyświat Mariusz Kurc spotkał się z młodzieżą szkolną (klas V a, V b, V c, VI, VIII a, VIII b) SP w Trzcińsku – Zdroju.

Spotkanie zorganizowano w związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy. Podróżnik swoim życiem zaświadczył, że jeżeli się chce coś zmienić w życiu, to zawsze można. Beznadziejny czas nie trwa wiecznie, a po burzy zazwyczaj świeci słonko.

Pan Mariusz mówił o odpowiedzialności za swoje życie i decyzje, które się podejmuje. Sam stopniowo podejmował nowe wyzwania dotyczące edukacji. Najpierw skończył szkolę zawodową, później szkołę średnią i zdał maturę. Następnie, za sprawą koleżanki podjął studia nad religioznawstwem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Cały czas podróżuje, zwiedza nowe kraje i poznaje mieszkańców. Jest otwarty na drugiego człowieka. Szybko nawiązuje znajomości. Często napotkani ludzie zapraszają go do swoich domów, częstując tym co mają. Opowiada o podróżach po świecie w kontekście podróży przez własne życie. Przekazuje życiowe prawdy i w tym jest autentyczny.