“Noc w Bibliotece”

Zajęcia  miały miejsce dnia 01.02.2019. Odbywały się pod tytułem “W poszukiwaniu własnej indywidualności”.

Spotkanie rozpoczęło się od stwierdzenia, że każdy człowiek jest niepowtarzalny. Jest indywidualnością. Każdy preferuje inny sposób zachowania i ubierania. Nie można ich podpatrzeć u innych, czy skopiować. Trzeba go po prostu odnaleźć samemu. Uczestnicy wzięli udział w przedstawieniu pt. ?Kupciuszek? o dziewczynie, która wyglądając jak każdy, wyglądała  jak nikt  po prostu.

Dzieci uczestniczyły w grze terenowej na terenie Trzcińska w związku z rocznicą wyzwolenia miasta. Zadaniem grup (dwóch) było odszukanie kopert z zadaniami, umieszczonymi na trzcińskich zabytkach: nazwanie ich, określenie czasu powstania i przeznaczenia.

Z określonych liter nazw zabytków należało ułożyć nazwy rzek przepływających przez Trzcińsko. Dwie drużyny wykonały wyznaczone zadania, podzieliły się wrażeniami i wyruszyły na poszukiwanie skarbów. O godz. 2410 wszyscy powrócili do biblioteki. Opowieściom nie było końca.

Zaraz rozpoczęły się jednak gry i zabawy literackie. Niemal nad ranem wszystko ucichło i sen zmorzył ?poszukiwaczy przygód?. Po śniadaniu dzieci rozeszły się do domów.