Ferie w bibliotece w Góralicach 2019 r.

W pierwszym tygodniu ferii zajęcia odbywały się we współpracy ze Świetlicą Opiekuńczo-Wychowawczą. Rozpoczęły się pracą plastyczną rozwijającą wyobraźnię i twórcze myślenie.

Wykonano pacynki z torebek papierowych. Wykorzystano je do stworzenia własnego wymyślonego teatrzyku. Odbyły się zajęcia kulinarne, które dzieci lubią najbardziej. Same bowiem robiły ciasto i piekły rogaliki. Zorganizowano zajęcia profilaktyczne pod hasłem “Autoportret” czyli o budowaniu poczucia własnej wartości i o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy. Zorganizowano wyjazd do kina na bajkę   pt. “Asteriks i Obeliks” (przejazd dofinansowany  przez p. sołtysa R. Kowalskiego).

Drugi tydzień odbywał się pod znakiem zbliżających się Walentynek. Na zajęciach plastycznych wykonywano serduszka z masy solnej i malowane na papierze dowolną techniką, które umieszczono na gazetce ściennej. W związku z dniem Nutelli odbyła się pogadanka o tym jak powstała , do czego się ją stosuje i jak zrobić  własny zdrowy smakołyk. Po czym zaczęła się degustacja  kremu, używanego  głównie do smarowania pieczywa. Dużym powodzeniem cieszył się dzień łamigłówek i zagadek, gry i zabawy stolikowe a także gry komputerowe. Czytano bajki dla najmłodszych.

Dzieci spędziły ferie w bezpieczny, atrakcyjny i miły sposób.

                                                                                              O.M.