Ferie 2019 w Stołecznej

Biblioteka w Stołecznej w czasie ferii zimowych organizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży. Odbyły się zajęcia plastyczne, artystyczne, konkursy, zajęcia kulinarne oraz gry i zabawy.

Bibliotekę odwiedził znamienity gość. Był nim leśniczy Leśnictwa Stołeczna pan Wojciech Humeniuk. Ciekawie opowiedział o pracy leśniczego, funkcjonowaniu lasu i życiu zwierząt leśnych. Poruszono temat odstrzału dzików i zbieractwa poroży. Pan Wojtek przywiózł ze sobą prezenty od Nadleśnictwa w postaci broszur informacyjnych, breloczków, tarcz, kredek i innych gadżetów. Obdarował nimi przybyłych na spotkanie. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na zabawy na świeżym powietrzu i pieczenie kiełbasek na ognisku.

Tradycyjnie, jak co roku, odbył się wyjazd do kina Helios w Gorzowie na bajkę “Ralph demolka w internecie” oraz film “Miszmasz?.

Ferie zakończyły się akcją “Randka w ciemno z książką”, która potrwa do 14 lutego a polega na wypożyczeniu książki zapakowanej w ozdobny papier. Tytuł znany jest tylko bibliotekarce a czytelnik dopiero w domu, po odpakowaniu dowiaduje się co wypożyczył.