Spotkanie małych czytelników z autorką książek Magdą Podbylską

Powiększ obraz

Dnia 14 stycznia 2019 r. miało miejsce spotkanie małych czytelników z autorką książek detektywistycznych (m. in. ?Tajemnice Zatoki Delfinów?, ?Tajemnice Końskiej Zagrody? , ?Tajemnice Świstakowej Polany?) dla dzieci Magdą Podbylską z Poznania, na co dzień mamą dwóch córek Marysi i Zuzi. W trakcie spotkania dzieci ćwiczyły straszne miny.

            Pani Magda przeczytała  zagadkowy fragment książki ?Tajemnice Świstakowej Polany?, o dwóch małych detektywkach, spędzających ferie zimowe w górach. Dziewczynki miały do rozwiązania wiele zagadek. Jedną pomogli rozwiązać czytelnicy. Zadana zagadka mówiła o nietypowym stworzeniu, podobnym do ptaka, którym okazał się być nietoperz. Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia tych ssaków i zabawne nazwy gatunków nietoperzy.
           

Na podstawie przypadkowo wybranego przedmiotu np. drewnianej szpulki, autorka stworzyła opowiadanie o przygodach króla, który pływał na okręcie po morzu. Przedmiot okazał się być inspiracją dla wyobraźni.  Za chwilę uczniowie rozwiązywali jeszcze inne zagadki. Dostali woreczki z nieznaną zawartością. Przy pomocy dotyku musieli odgadnąć co to za przedmiot. Wszystkim bez trudu się udało. W nagrodę otrzymali zakładki z tytułami książek M. Podbylskiej. Na zakończenie-sprzedaż książek opatrzonych dedykacją.