Jubileuszowy koncert z okazji 70-lecia M-GBP w Trzcińsku-Zdroju

Powiększ obraz

Dnia 28 października 2018r. w  sali TCK Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna
w Trzcińsku- Zdroju 
obchodziła jubileusz 70-lecia swojej działalności. Jubileusz ten podkreśla rolę  Biblioteki i bibliotekarzy w środowisku, ich zaangażowanie w upowszechnianiu czytelnictwa. 

Wśród licznie zgromadzonej publiczności znaleźli się: burmistrz Z. Kitlas, za-ca burmistrza E. Osetek, przewodnicząca Rady Miejskiej M. Wożniak, kierownicy szkół i zakładów pracy, bibliotekarze okolicznych bibliotek, użytkownicy i czytelnicy.

Na wstępie na scenie zaprezentowała się przyjaciółka Biblioteki Renata Deka, wykonując kilka utworów na flet poprzeczny.  Po przywitaniu gości Dyrektor R. Brzezińska podziękowała byłym i obecnym pracownikom za dotychczasową działalność kulturalną i edukacyjną  na rzecz czytelnictwa dzieci i dorosłych. Minutą ciszy oddano hołd twórcom i założycielom biblioteki  oraz nieżyjącym bibliotekarzom, którzy wnieśli swój wkład w jubileuszowe święto. Przypomniano, że Biblioteka w roku 2008 otrzymała Złotą Odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego a w roku bieżącym wyróżnienie w konkursie ?Biblioteka Roku? organizowanym przez Książnicę Pomorską w Szczecinie. Publiczność obejrzała film o działalności Biblioteki.

Głównym punktem programu był koncert katowickiego tria: Beaty Marczewskiej i Tomasza Muszyńskiego (śpiew) przy akompaniamencie pianisty Adama Snopka wykonującego utwory A. Osieckiej i W. Młynarskiego.