“Kosmiczna przygoda” z Joanną Wachowiak

Dnia  6 czerwca 2018r. miało miejsce spotkanie dzieci z Joanną Wachowiak autorką wielu bajek i opowiadań  jak: “Historyjki dla małych uszu”, “Kot Kameleon”, “Baba Blaga”, “O czym nie śniło się dorosłym”, “Ja chyba śnię”… Jej twórczość została wielokrotnie doceniana i wyróżniana w konkursach literackich, ciesząc się niesłabnącym  uznaniem czytelników.

Joanna Wachowiak mimo, że jest doktorem nauk humanistycznych, wykładającym na uniwersytecie, błyskawicznie nawiązała kontakt z trzecioklasistami, rozmawiając o odkrywaniu własnych upodobań, przyjaźni, patrzeniu z optymizmem na świat, pomaganiu potrzebującym itp…

Autorka pobudzała dziecięcą wyobraźnię, zapraszając dzieci do zabaw nawiązujących do jej książek. Na odpowiedź nie trzeba było czekać. Dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały  zagadki, wcielały się w rolę przybyszów z obcej planety, zespołowo rysowały określone przedmioty…  Było tajemniczo i wesoło.

Na zakończenie chętni nabyli książki z autografem pani Wachowiak i zadowoleni wrócili do szkoły. Autorka natomiast ze swym kotem Kameleonem, udała się do Stołecznej na kolejne spotkanie z czytelnikami pt. “Czy to magia, czy nie magia?”.