“Odżywiaj się zdrowo i żyj wesoło!”

To cykl spotkań edukacyjnych w formie przedstawień interaktywnych dla najmłodszych: przedszkolaków i uczniów kl. I-III szkół gminnych.  Trwał od 9 do 30 maja 2018 r. W spektaklu brały  udział trzy bajkowe postacie Baba Jaga oraz Jaś i Małgosia. 
W czasie przedstawienia mali widzowie poznali historię Małgosi, która z koszykiem smakołyków zagubiła się w lesie. Przez przypadek trafiła do piernikowej chatki. Obdarowała gospodynię prezentem i mnóstwem komplementów, które przemieniły Babę Jagę, w babcię Jadzię o wielkim sercu. Ta w podzięce obsypała dziewczynkę łakociami. Przez nie Małgosia straciła pamięć i zgrabną figurę. Te niekorzystne  zmiany u dziewczynki zauważył  braciszek Jaś, który niespodziewanie pojawił się w chatce. Uświadomił dziewczynce, jak ważne jest dla zdrowia regularne odżywianie i aktywność  fizyczna.

             Dzieciaki uczestniczyły w zabawach teatralnych: hasały z Małgosią po lesie, tańcząc cukierkową piosenkę, nadzorowały przygotowanie zasadzki przez Babę Jagę, ucierały czekoladę zapomnienia, przygotowały owocową sałatkę, rozpoznając owocowe przysmaki. Dowiedziały się od Jasia, że trzeba odżywiać się zdrowo, jedząc regularne posiłki złożone z owoców i warzyw, bo
w nich witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Trzeba także dużo czytać, by o nic nie pytać.