“Niebezpieczna sieć”

Dnia 2 marca 2018 r. uczniowie klas V i VI SP w Trzcińsku- Zdroju obejrzeli spektakl profilaktyczny Teatru Kurtyna pt. “Niebezpieczna sieć? w związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy w roku 2018.

Także tego dnia Spektakl “Niebezpieczna sieć” obejrzeli mieszkańcy Góralic i gimnazjaliści   oraz  ucząca się młodzież w Stołecznej.

Spektakl opowiadał o niebezpieczeństwach związanych z bezmyślnym korzystaniem
z Internetu.  Bohaterka przedstawienia Zuza, borykająca się z problemami w szkole, szuka akceptacji w wirtualnym świecie, zamiast poszukać życzliwych osób wokół siebie. Trafia na dorosłego mężczyznę, który próbuje zwabić ją do swego mieszkania, być może skrzywdzić i jeszcze okraść jej dom. Nieznajomy przejmuje jej profil internetowy, naraża  na większe problemy z rówieśnikami.  Nieświadoma Zuza staje się ofiarą cyberprzemocy.  Dziewczyna jednak, dzięki swojej roztropności nie wpada w pułapkę oszusta. Wspólnie z ojcem zwraca się o pomoc do Policji. Ta rozwiązuje problem.

Spektakl w komediowy sposób porusza ważne problemy dzieci i młodzieży: niewłaściwego korzystania z internetu, braku zaufania do najbliższych, poszukiwania akceptacji w sieci, cyberprzemocy…