Przeskocz do treści

“Labirynt”…

Spektakl teatralny o tematyce profilaktycznej, który obejrzeli gimnazjaliści w Góralicach dnia 27 października 2017 r., w związku z realizacją Programu Przeciwdziałania Przemocy, realizowanego przez biblioteki.

Współczesna drama opowiadająca o losach rodziny lekarza ordynatora, którego widzowie poznają podczas rozmowy z córką, uzależnionej od narkotyków -licealistką. Dziewczyna po raz kolejny przerywa abstynencję narkotykową, nie znajdując zrozumienia u rodziców, zajętych własnymi problemami. Ojciec oskarżony  o błąd lekarski podczas operacji, wykonywanej pod wpływem alkoholu. Jego małżonka-kaleka po niefortunnym wypadku, poruszająca się na wózku. Rodzina pogubiona w zgiełku teraźniejszości, skrywająca swoje tajemnice. Członkowie oddaleni od siebie, jednak związani rodzinnymi więzami, które zawsze można zacieśnić.

Przedstawienie  o umiejętności dokonywania racjonalnych życiowych wyborów, przewidywaniu ich skutków, radzeniu sobie ze stresem i poszukiwaniu pomocy. Na koniec pogadanka z młodzieżą o własnych wyborach, frustracjach i ich konsekwencjach.