Przeskocz do treści

Nocne spotkanie z baśniami braci J. i W. Grimm

Z dnia 26 na 27 lipca 2017 r. w góralickiej Bibliotece odbyło się II Nocne Czytanie Bajek. W tym roku były to baśnie braci Grimm. W czytaniu wzięły udział dzieci w wieku szkolnym.

Rozpoczęło się krótką prezentacją multimedialną zawierającą najważniejsze  informacje o życiu i twórczości tych bajkopisarzy. Następnie pani bibliotekarka przebrała się za jedną z postaci  i dzieci miały za zadanie odgadnąć kogo przedstawia ta postać, z jakiej jest bajki i opowiedzieć tę bajkę. Zadanie nie było takie proste jednak dzieci poradziły sobie z nim.

            Pierwszą baśń pt. "Jaś i Małgosia" przeczytał sołtys Góralic, kolejne były czytane przez rodziców i starsze dzieci. W przerwach między czytaniami był czas na wspólną zabawę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po wspólnej kolacji wszystkie dzieci wzięły udział w grze terenowej ?Podchody?, która nawiązywała do tematu wydarzenia. Oprócz popularnych wskazówek,  w kopertach znajdowały się jeszcze zagadki i pytania dotyczące baśni braci Grimm. Po powrocie odbył się konkurs  wiedzy ze wszystkich przeczytanych baśni. Zwycięzcom  rozdano nagrody za sponsorowane przez jednego z rodziców. Po tak atrakcyjnej i intensywnej nocy, dzieci zasnęły dopiero przed wschodem słońca. Zanim wszyscy rozeszli się do domów, wspólnie zjedli śniadanie, a ich buźki zostały ozdobione wesołymi malunkami.

 

Biblioteka w Góralicach serdecznie dziękuje p. Sołtysowi za wsparcie finansowe oraz wszystkim osobom, które brały udział w tym przedsięwzięciu.

O.M.