ROWEREM PO OKOLICZNYM LESIE

Dnia 27.06.2017 r. o godz. 1000  grupa czytelników góralickiej Biblioteki oraz dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej wraz z leśniczym  H. Bożkiem i jego asystentem wyruszyli na wycieczkę rowerową do pobliskiego lasu.

Przed wjazdem do lasu leśniczy zapoznał nas z zasadami zachowywania się w lesie oraz opowiedział o pozyskiwaniu drewna jako surowca ekologicznego. Następnie udaliśmy się nad piękną rzeczkę, gdzie z mostku mogliśmy zobaczyć żeremie bobrów, które są pod ścisłą ochroną. Po krótkiej lekcji o życiu tych zwierząt udaliśmy się na zasłużony odpoczynek do pięknego leśnego zacisza. Tam przygotowano ognisko i przy wspólnie pieczonych kiełbaskach, za sponsorowanych przez Nadleśnictwo Myślibórz, mogliśmy dowiedzieć się kilku informacji (umieszczonych na tablicach informacyjnych) na temat ptaków budzików, czasu biodegradacji, warstwowej budowy lasu, drzew iglastych i liściastych  oraz grzybów rosnących w naszych lasach. Wypoczęci wyruszyliśmy do domu. W drodze powrotnej zobaczyliśmy jeszcze 300-stu letni dąb z dziuplą dzięciołów.

Na koniec wyprawy uczestnicy otrzymali od Nadleśnictwa drobne pamiątki: długopisy, ołówki, odblaski, broszury. Dzieci natomiast wręczyły słodki upominek w podziękowaniu za mini lekcję przyrody, smaczny poczęstunek i za aktywnie spędzony czas na łonie natury.

                                                                                                                           O.M.