Sukses Marka i Krzysztofa Stanisławskich

Marek i Krzysztof Stanisławscy z Trzcińska- Zdroju zdobyli ex-aequo jedną z głównych prestiżowych nagród na dorocznym Przeglądzie Plastyki Myśliborskiej- Myślibórz 2011 ? nagrodę Dyrektora Muzeum Pojezierza Myśliborskiego ? Ryszarda Jobke.

 

Najważniejsza Impreza malarska w rejonie jak co roku odbyła się w sali Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu 29.01.2011. Zgromadziła ona ok. 30 artystów z powiaty Gryfińskiego i Myśliborskiego, którzy wystawili swoje najciekawsze prace, a także dziesiątki osób którzy chcieli je zobaczyć. Dla wielu widzów była to jedna z niewielu okazji do obcowania za sztuką na najwyższym poziomie, a także do spotkania z twórcami tych dzieł.

Tegoroczny poziom prac był wyjątkowo wysoki. Każdy z artystów wystawił swoje najciekawsze prace co sprawiło, że komisja oceniająca prace miała dużą trudność w wyborze najlepszych.

Wśród zgromadzonych w Muzeum prac przeważały obrazy tworzone techniką farb olejnych ale także akwarele i pastele. Tematyka prac obejmowała bardzo duże spektrum ? od przepięknych pejzaży przyrody przez martwą naturę oraz sceny przedstawiające najciekawsze zabytki architektury lokalnej.

Gminę Trzcińsko- Zdrój reprezentowali dwaj malarze Krzysztof i Marek Stanisławscy , którzy rok rocznie znajdują się w czołówce wyróżnionych. Marek Stanisławski posiada już w swojej kolekcji wszystkie nagrody Myśliborskiego Przeglądu.Największe zainteresowanie jury oceniającej prace Krzysztofa Stanisławskiego zyskał obraz przedstawiający fragment jeziora w porannej mgle.

Praca wykonana została w technice farby olejnej.Duże uznanie oraz wysoką notę zyskał także obraz przedstawiający wieczór nad rozlewiskiem.Marek Stanisławski po raz kolejny zaskoczył wszystkich wysokim poziomem swoich dzieł. Precyzja każdego nawet najdrobniejszego detalu, dokładne odwzorowanie natury oraz fantastyczna gra kolorów i światła.

 To wszystko zdecydowało iż obrazy przedstawiające ?Zimę?,? Wilka nocą na rozstaju dróg w lesie?, a także pastele przedstawiające architekturę Trzcińska- Zdroju uzyskały uznanie jury ,ale także zwiedzających wystawę.

Marek Stanisławski podarował jeden z tych obrazów, który został przeznaczony na licytację podczas Przeglądu. Dochód z tej aukcji został przeznaczony na rozwój i działalność Muzeum Pojezierza Myśliborskiego. Szczęśliwymi posiadaczami obrazu zostali państwo Brzezińscy z Trzcińska- Zdroju.

Relację z dorocznego Przeglądu Plastyki Myśliborskiej będzie można zobaczyć na antenie regionalnej telewizji TVP24, która przeprowadziła transmisję z tego najważniejszego wydarzenia kulturalnego ziemi Myśliborskiej. Na antenie tej stacji będzie można zobaczyć także wywiad jakiego redakcji udzielili Marek i Krzysztof.

Tych wszystkich którzy nie mogli uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu zapraszamy do zwiedzania wystawy prac w sali Muzeum Pojezierza Myśliborskiego w Myśliborzu od piątku w godz. 1000– 1700 , a w sobotę i niedzielę 1000-1400.

A my mamy nadzieję iż także Trzcińsko- Zdrój doczeka się podobnej imprezy na której będzie można gościć najlepszych malarzy ziemi Myśliborskiej i Gryfińskiej.

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

Leave a comment